Můžou si muži vůbec troufnout starat se celodenně o miminko? Vztah s matkou je na počátku přece jen důležitý a i kvůli kojení je jednodušší, když jsou nemluvňata s matkou. Ale od takového jednoho roku si to už muži s dítětem dokáží skvěle užívat i se s ním dobře domluví.
milující otec se synem
Problém bývá spíše v tom, že se naruší tradiční dělení rolí, za což si ženy často vyslouží kritické pohledy. Pro ně samotné to však může být výzvou, když se stanou hlavním živitelem rodiny. Ovšem upřednostňovat kariéru před péčí o dítě u nás stále ještě ženám neprochází, a tak hlavně kvůli předsudkům si 66 % žen nepřeje, aby jejich muž šel na rodičovskou dovolenou.
 dítě ve vzduchu
VZTAHU VÝMĚNA ROLÍ NA URČITOU DOBU PROSPĚJE
Osobní zkušenost s péčí o malé dítě by si měli na čas vyzkoušet všichni otcové. Už jen proto, aby na vlastní kůži poznali, že rodičovská dovolená je dovolenou jen zdánlivě.
·         Dítě zakusí i odlišný přístup a s tatínkem se vzájemně k sobě více citově přiblíží.
·         Muži pochopí, proč ženy v domácnosti po příchodu živitele rodiny z práce tolik stojí o vzájemnou komunikaci a proč zažívají pocity žárlivosti, když si představí co asi jejich muž celý den dělá.
·         Ale hlavně si muži vyzkouší celodenní fyzickou i psychickou námahu práce v domácnosti, často náročnější než samotné zaměstnání.
·         Ženy zase pochopí, co prožívají muži, když na jejich bedrech leží povinnost uživit rodinu.
Dočasná výměna rolí tedy rozhodně vede k většímu pochopení mezi partnery.
 otec s dítětem ilustrace
JAK JINAK PEČUJE MUŽ
·         umí zastavit pláč dítěte vtipnou a hravou formou
·         dává dítěti šanci riskovat a zkoušet svoje limity
·         není úzkostlivý, hlavně pokud jde o odřená kolínka
·         aktivně se zapojuje do dětských her a vede dítě ke sportu
·         dokáže dítě povzbuzovat a pěstovat v něm sebevědomí
Mužský přístup dítě obohatí a do života mu přinese zdravou sebedůvěru s uměním překonávat překážky.

regumis.cz | cicirka@seznam.cz

Related Posts

Italové Itálie je svobodnou zemí již desítky let. Zatímco u nás vládl reálný socialismus, na jihu Evropy se budoval odlišný společenský systém. Žít ve svobodné zemi znamená více možností, podporu individuálního rozvoje nejen v podnikání, ale i ve vztazích mezi lidmi. V Československu se žilo kolektivismem, ale západní Evropa se na tento jev dívala z jiného zorného úhlu, […]

Cesta nejen k mužskému srdci vede přes jeho žaludek. Není tedy asi překvapením, že i mnohé vůně ve své podstatě s jídlem i souvisí. Které vůně jsou pro muže v sexu coby apetitem? Pánové a jejich chuťové pohárky.   1. Muži milují kokos – zde myšleno kokos na ženě v rámci použití šamponu či krému, prostě muže tato vůně vzrušuje […]

Vždy se tradovalo, že z kluka udělá muže vojna. Nyní se sice mluví o tom, že by snad měla být povinná vojenská služba opět zavedena, ale již více než deset let tomu tak není. Společnost tedy stále nemá žádný přechodový rituál, který by jasně uvedl muže do dospělosti.   Mužské vzory chybí Kde se má […]