Lednicko- valtický areál není zapsaný na seznam světového dědictví jen tak, nabízí spoustu zajímavých staveb v širokém okolí jichž zmíněných zámků Lednice a Valtice.

Mezi nejznámější stavbu patří určitě Minaret, který je od zámku Lednice vzdálený přibližně 2 kilometry. K minaretu se lze dostat jednak pěšky kolem malebného rybníka, dojet k němu loďkou či kočárem s koňmi. Po vyšplhání 302 schodů se nám z jediného minaretu v České republice vyskytne výhled na celý zámecký park včetně zámku Lednice.

Když se budete chtít trochu víc projít zámeckým parkem, navštivte čtyři kilometry vzdálený Janův hrad. Ten vypadá jako romantická středověká zřícenina, hrad je však pouhou uměle vytvořenou napodobeninou. Vznikl až na počátku 19.století a sloužil jako lovecký zámeček. K hradu se lze také dostat lodí a každou hodinu si prohlídnout jeho interiéry s výkladem průvodce.

Mezi další zajímavé stavby můžeme bezpochyby zařadit Apollův chrám, odkud lze pozorovat krásný západ slunce, či Nový Dvůr, který sloužil k chovu koní a dodnes je zde možnost projet se v kočáře s koňmi po okolí.

Přibližně 2 kilometry od zámku Valtice se nachází klasicistní stavba kolonáda Reistna. Tu nechal postavit Josef I. z Lichtejnštejna jako vzpomínku na své předky. Dnes kolonáda slouží jako vyhlídka, ze které můžete vidět Valtice, Lednický park i nedaleko vzdálený Mikulov.

Na své si přijdou i děti, v blízkosti zámku Lednice lze navštívit Muzeum hraček. V muzeu můžete vidět sbírku historických hraček, můžete se zde seznámit s vývojem hraček či hračkářských materiálů. Expozice muzea je rozdělena do několika částí a mapuje vývoj hraček v 19. a 20.století. Můžete tak vidět například panenky Barbie či angličáky Matchbox.

Chcete vidět jak vám nad hlavou proletí sova či jak orel za letu chytá potravu? Jestli ano, můžete se vydávat na letové ukázky dravců a sov na louku nedaleko Lednice, kde tyto ukázky každý den probíhají. Zábava je to nejen pro děti, které si můžou vyzkoušet držet dravce na ruce, ale bavit se určitě budou i dospělí.

regumis.cz | cicirka@seznam.cz

Related Posts

Často je vidíme v televizi nebo na nějakém setkání, kde vypráví o svých zážitcích z cest. Cesty to mohou být různé, kromě Evropy se někteří vydávají třeba i do Indie přes Blízký východ nebo do Ruska, přejdou klidně Ameriku anebo si jen tak vyrazí po České republice křížem krážem. Proč je to vlastně takové terno […]

Tato překrásná země má mnoho co nabídnout, je to mnohem víc než jenom slavný Amsterdam. Atmosféra tohoto státu je ale důležitá i pro Čechy, například v tom, že je zde pochován učitel národů Jan Ámos Komenský. Něco pro milovníky sýrů Věděli jste, že právě Nizozemí je domovem světoznámého výborného sýru Gouda? Je to […]

Tuto historickou atmosféru můžete zažít jen kousek od hranic s Českou republikou. Na německé straně Krušných hor nalezneme hned dvě železniční dráhy, kde se lze projet historickými parními vlaky. Tou první je Pressnitzalbahn neboli Přísečnická dráha. Dráha vede podél řeky Přísečnice, z vlaku tak můžeme pozorovat nádhernou přírodu Krušných hor. Trasa vlaku je: Jöhstadt […]