Která z nás by nechtěla mít vlasy krásné a zdravé na první pohled? Vždyť je to korunka naší krásy. Mnohdy, i když se o vlasy dobře staráme, máme roztřepené konečky, které nepříjemně vynikají na jinak zdravých vlasech. Co roztřepení způsobuje a jak mu zabránit?

hnědé vlasy

Trichoptiloza
Trichoptiloza je odborný název pro roztřepené konečky našich vlasů. Každý vlas má svou dobu, po kterou roste, a ta je dána genetickými předpoklady. Běžná doba růstu vlasu je okolo tří let, ovšem vždy záleží na vaší životosprávě i na tom, jak o vlasy pečujete.

Mě se roztřepené konečky vyhnou?
Roztřepené konečky mohou bohužel postihnout jakýkoliv typ vlasů. Vůbec nezáleží, jestli máte vlasy krátké či dlouhé. Především vnější vlivy, jako je časté zatěžování barvením, rozčesávání mokrých vlasů, používání tupých nůžek, každodenní používání fénu, kulmy nebo žehličky či nadměrné používání vlasových gelů a laků, přispívají k roztřepeným konečkům. Pokud si poškodíte ochranou povrchovou vrstvu vlasu, už ji ničím nenahradíte. Pak nezbývá než konečky zastřihnout.

Pravidelné zastřihování pomáhá
Pokud však chodíte ke kadeřníkovi pravidelně, určitě máte dokonale vyhlížející vlasy. Vlasy si zaslouží zastřihnout minimálně každé dva měsíce.

vlasy

Co nabízí trh
Pokud se vám nechce pravidelně vlasy zastřihávat, můžete vyzkoušet některé produkty, které poškozené konečky zacelují. Rozmanitá vlasová séra, balzámy a další přípravky však vlas zacelí jen dočasně. Intenzita toho, jak dlouho přípravek vydrží, se liší nejen značkou, ale také daným produktem.

A co vnitřní vlivy?
Nejen vnější vlivy mají na stav vašich konečků vliv. Zapomínat byste neměly především na pitný režim, který má na zdravé vlasy velký vliv. Dostatek vody se odrazí nejen na zdravé pleti, ale také na zdravých vlasech, které potřebují dostatečnou hydrataci, která zpomaluje třepení.

regumis.cz | cicirka@seznam.cz

Related Posts

Když už si žena po dlouhém hledání najde partnera, do kterého je zamilovaná až po uši a touží po tom, s ním i zestárnout, myslí už dopředu i na to, jaký z něho bude jednou tatínek. A není se čemu divit, protože je rodičovství nejen velkou radostí, ale v první řadě i zodpovědností, kterou […]

,,Honem, rychle, zase vůbec nestíhám.“ Na hlavě máte ještě ručník, potřebujete se perfektně nalíčit, rychle dodělat pedikúru, a jako vždy stojíte před šatníkem se zjištěním, že opět nemáte co na sebe. Tak takhle to nějak vypadá, když jdeme na důležité rande a zažila to snad každá z nás. Ano, na začátku vztahu chceme být všechny […]

Nemůžeme být přece všichni stejní, umíte si to vůbec představit? Právě naše rozdílnost je výjimečná. Na každém z nás je přece něco krásného, někdo má hezčí oči, někdo vlasy nebo třeba nohy. Ale každá žena je svým způsobem hezká. A určitě se najde protějšek, který to ocení. Vzhledem k tomu, že jsme odlišní, můžeme si […]