Tato překrásná země má mnoho co nabídnout, je to mnohem víc než jenom slavný Amsterdam. Atmosféra tohoto státu je ale důležitá i pro Čechy, například v tom, že je zde pochován učitel národů Jan Ámos Komenský.
kavárna v Amsterdamu
Něco pro milovníky sýrů
Věděli jste, že právě Nizozemí je domovem světoznámého výborného sýru Gouda? Je to tak. Je pojmenovaný podle malebného městečka Gouda, po němž má také název. Nachází se asi třicet minut autem západně od Amsterdamu. Má krásné velké náměstí, na němž často probíhají sýrové trhy, a právě gouda tady hraje prim. Náměstí vás okouzlí klasickými stavbami, tou nejhezčí je místní radnice, vzdálená od hlavního vlakového nádraží méně než patnáct minut.
holčičky v tulipánech
o   Sýrové trhy se tady konají každý týden
o   Místní doporučují jít na místní sýrové trhy dopoledne, a to okolo desáté hodiny
o   Zahájení trhů provází také kulturní program, ženy v krojích a povozy s koňmi
V Goudě můžete vidět jak starobylou architekturu, tak také moderní větrné mlýny, jejichž návštěvu si můžete osladit tím, že vyjdete po žebříku do jejich vnitřku.
Naarden – to je město, které by měl vidět každý Čech. Můžete tu navštívit hrobku Jana Ámose Komenského, který Čechy proslavil v sedmnáctém století. Naarden je malebné město, které vás učaruje květinami, krásnými domky, ale také atmosférou. Využijte možnosti plavit se okolo Naardenské pevnosti ve vodním příkopu v loďce.
Rotterdam – toto město je vystavěno znovu po druhé světové válce, během níž bylo město kompletně z ničeho. Moderní architektura tu proto vzkvétá. Nejlepší je si celé město projít, nebo projet na kole. Navštivte známé žluté domky Blaakse Bos a také místo kaváren a restaurací s názvem Fenix Food Factory.
větrný mlýn
Delft – město, které je známé především svým modrým fajánsem, který vypadá jako slavný porcelán z Číny. Právě tady převládá moderní architektura nad tradiční nizozemskou.

regumis.cz | cicirka@seznam.cz

Related Posts

Jižní Amerika již dávno není pro evropské cestovatele neznámým kontinentem. Velmi oblíbenými destinacemi se staly Brazílie či Argentina. Nicméně tak zvané Andské státy jsou stále velkou neznámou. Přitom právě tyto nabízejí zcela odlišný pohled na tuto část světa. V některých oblastech zcela chybí výdobytky moderního světa jako internet, televize, zpevněné cesty a tak dále. A možná […]

Když se někomu na dovolené podaří stoupnout na mořského ježka, rozhodně to není nic příjemného. Navíc vyndat bodlinu není vůbec nic snadného, jelikož bodlinky jsou opatřeny zpětnými háčky. Pokud bude navíc bodlinka vytáhnuta neodborně, můžete si velmi znepříjemnit každý došlap a to po hodně dlouhou dobu. Nejlepší je samozřejmě prevence. Pokud víte, že se […]

Často je vidíme v televizi nebo na nějakém setkání, kde vypráví o svých zážitcích z cest. Cesty to mohou být různé, kromě Evropy se někteří vydávají třeba i do Indie přes Blízký východ nebo do Ruska, přejdou klidně Ameriku anebo si jen tak vyrazí po České republice křížem krážem. Proč je to vlastně takové terno a co […]