1) Zoo a zámek Schönbrunn
Vídeňská zoo je nejstarší zoologickou zahradou na světě a můžete zde pozorovat mnoho druhů zvířat. Jako v jedné z mála evropských zemí můžete vidět medvídka koalu a také pandy velké. Ty v Evropě můžeme spatřit už jen v zoo v Madridu, Edinburghu a v Belgii. Pokud tedy chcete vidět pandy velké naživo je Vídeň nejbližší zoo, kam z České republiky můžete dojet.

Kousek od zoo se také nachází zámek Schönbrunn. Ten sloužil jako letní rezidence císařovny Sisi. Zámek patří k nejkrásnějším barokním areálům v Evropě. Ten láká překrásnými zahradami, palmovým skleníkem Palmenhaus, labyrintem či Gloriette, odkud se můžete kochat výhledem na celou Vídeň.

2) Prátr
Při zmínění Prátru si každý vybaví velké ruské kolo, neznámější symbol Vídně. Zde se vám nabízí výhled z výšky 64,75 metrů. Prátr ale nabízí dalších více než 250 atrakcí. Kdo chce zažít trochu adrenalinu, neměl by vynechat atrakce Turbo Boost, Bunjee Jump, Skyfall či řetízkový kolotoč Praterturm, který je vysoký 117 m a otáčí se rychlostí 60km/h.

Pokud tento zábavný park navštívíte se svými ratolestmi, měli byste zavítat k Ledovci. Ledovec je interaktivní cesta za tučňáky, ledními medvědy a dalšími polárními zvířaty. Navštívit můžete také muzeum Madame Tussaud, kde uvidíte zblízka světové hvězdy. Prátr je tak zážitkem pro celou rodinu. Je otevřen denně od deseti do jedné hodiny ráno a vstup do celého areálu je zdarma.

3) Chrám sv. Štěpána
Chrám sv. Štěpána neboli Stephansdom je nejvýznamnější gotická stavba v Rakousku. Prohlídky okolo chrámu i jeho interiérů nabízí mnoho pozoruhodností a zajímavostí. V chrámu je také možno vystoupat na Jižní i Severní věž, kde se nachází zvon Pummerin. To je druhý největší zavěšený kostelní zvon v Evropě. Kdo má strach z výšek, může naopak sestoupit do podzemí, kde si může prohlédnout katakomby.

regumis.cz | cicirka@seznam.cz

Related Posts

Často je vidíme v televizi nebo na nějakém setkání, kde vypráví o svých zážitcích z cest. Cesty to mohou být různé, kromě Evropy se někteří vydávají třeba i do Indie přes Blízký východ nebo do Ruska, přejdou klidně Ameriku anebo si jen tak vyrazí po České republice křížem krážem. Proč je to vlastně takové terno […]

Tato překrásná země má mnoho co nabídnout, je to mnohem víc než jenom slavný Amsterdam. Atmosféra tohoto státu je ale důležitá i pro Čechy, například v tom, že je zde pochován učitel národů Jan Ámos Komenský. Něco pro milovníky sýrů Věděli jste, že právě Nizozemí je domovem světoznámého výborného sýru Gouda? Je to […]

Tuto historickou atmosféru můžete zažít jen kousek od hranic s Českou republikou. Na německé straně Krušných hor nalezneme hned dvě železniční dráhy, kde se lze projet historickými parními vlaky. Tou první je Pressnitzalbahn neboli Přísečnická dráha. Dráha vede podél řeky Přísečnice, z vlaku tak můžeme pozorovat nádhernou přírodu Krušných hor. Trasa vlaku je: Jöhstadt […]