1) Zoo a zámek Schönbrunn
Vídeňská zoo je nejstarší zoologickou zahradou na světě a můžete zde pozorovat mnoho druhů zvířat. Jako v jedné z mála evropských zemí můžete vidět medvídka koalu a také pandy velké. Ty v Evropě můžeme spatřit už jen v zoo v Madridu, Edinburghu a v Belgii. Pokud tedy chcete vidět pandy velké naživo je Vídeň nejbližší zoo, kam z České republiky můžete dojet.
rusk´é kolo v Prateru
Kousek od zoo se také nachází zámek Schönbrunn. Ten sloužil jako letní rezidence císařovny Sisi. Zámek patří k nejkrásnějším barokním areálům v Evropě. Ten láká překrásnými zahradami, palmovým skleníkem Palmenhaus, labyrintem či Gloriette, odkud se můžete kochat výhledem na celou Vídeň.

2) Prátr
Při zmínění Prátru si každý vybaví velké ruské kolo, neznámější symbol Vídně. Zde se vám nabízí výhled z výšky 64,75 metrů. Prátr ale nabízí dalších více než 250 atrakcí. Kdo chce zažít trochu adrenalinu, neměl by vynechat atrakce Turbo Boost, Bunjee Jump, Skyfall či řetízkový kolotoč Praterturm, který je vysoký 117 m a otáčí se rychlostí 60km/h.
panda v zoologické zahradě
Pokud tento zábavný park navštívíte se svými ratolestmi, měli byste zavítat k Ledovci. Ledovec je interaktivní cesta za tučňáky, ledními medvědy a dalšími polárními zvířaty. Navštívit můžete také muzeum Madame Tussaud, kde uvidíte zblízka světové hvězdy. Prátr je tak zážitkem pro celou rodinu. Je otevřen denně od deseti do jedné hodiny ráno a vstup do celého areálu je zdarma.

3) Chrám sv. Štěpána
Chrám sv. Štěpána neboli Stephansdom je nejvýznamnější gotická stavba v Rakousku. Prohlídky okolo chrámu i jeho interiérů nabízí mnoho pozoruhodností a zajímavostí. V chrámu je také možno vystoupat na Jižní i Severní věž, kde se nachází zvon Pummerin. To je druhý největší zavěšený kostelní zvon v Evropě. Kdo má strach z výšek, může naopak sestoupit do podzemí, kde si může prohlédnout katakomby.

regumis.cz | cicirka@seznam.cz

Related Posts

Jižní Amerika již dávno není pro evropské cestovatele neznámým kontinentem. Velmi oblíbenými destinacemi se staly Brazílie či Argentina. Nicméně tak zvané Andské státy jsou stále velkou neznámou. Přitom právě tyto nabízejí zcela odlišný pohled na tuto část světa. V některých oblastech zcela chybí výdobytky moderního světa jako internet, televize, zpevněné cesty a tak dále. A možná […]

Když se někomu na dovolené podaří stoupnout na mořského ježka, rozhodně to není nic příjemného. Navíc vyndat bodlinu není vůbec nic snadného, jelikož bodlinky jsou opatřeny zpětnými háčky. Pokud bude navíc bodlinka vytáhnuta neodborně, můžete si velmi znepříjemnit každý došlap a to po hodně dlouhou dobu. Nejlepší je samozřejmě prevence. Pokud víte, že se […]

Často je vidíme v televizi nebo na nějakém setkání, kde vypráví o svých zážitcích z cest. Cesty to mohou být různé, kromě Evropy se někteří vydávají třeba i do Indie přes Blízký východ nebo do Ruska, přejdou klidně Ameriku anebo si jen tak vyrazí po České republice křížem krážem. Proč je to vlastně takové terno a co […]