Jižní Amerika již dávno není pro evropské cestovatele neznámým kontinentem. Velmi oblíbenými destinacemi se staly Brazílie či Argentina. Nicméně tak zvané Andské státy jsou stále velkou neznámou. Přitom právě tyto nabízejí zcela odlišný pohled na tuto část světa. V některých oblastech zcela chybí výdobytky moderního světa jako internet, televize, zpevněné cesty a tak dále. A možná právě díky tomu jsou ideálním cílem pro ty, kteří hledají trochu dobrodružství, nezkaženou přírodu a lidi a nebojí se objevovat tajemná zákoutí.
machu picchu zřícenina
Peru je jednou z nich. Turismus zde právě dělá první krůčky. Andské vrcholky zde skrývají místa, kde existovaly starobylé vyspělé civilizace, které jsou však obestřeny rouškou tajemství. Nejznámější z nich jsou Inkové. Pozůstatky jejich velkolepých měst jsou však pouze jedním z lákadel.

Machu Picchu

Pravděpodobně nejznámější město Inků leží v horách poblíž druhého největšího města země Cusca. Zbytky budov odhalují jeho velikost. Přes nepříznivý terén zde podle odhadů žilo několik tisíc obyvatel. Díky své poloze bylo ušetřeno řádění španělských conquistadorů a nabízí tak možnost představit si, jak tehdejší lidé žili.
historické centrum lima

Geoglyfy plošina Nazca

Trvalo dlouho, než byl tento unikát objeven. Někdy i několik stovek metrů velké obrazce jsou vyryty do skály. Za jejich vznikem je civilizace, která je o tisíce let starší než ta incká. Proto, že se po níc nedochovaly žádné písemnosti, zůstává skryt i jejich význam. Abyste pochopili jejich velikost, doporučujeme využít služeb místních pilotů.

Titicaca

Nejvýše položené jezero se stálou vodní dopravou leží na hranici s Bolívií a je pro místní životně důležité. Čilý ruch na jeho hladině kontrastuje s líným životem na březích. Rozhodně jej nevynechejte a nasajte tuto jedinečnou atmosféru.
jezero titicaca

Lima

Hlavní město Peru je krásným příkladem skloubení kulturních vlivů původních indiánských obyvatel a evropských kolonizátorů. Především klášter San Francisco de Lima je monumentální stavbou.

regumis.cz | cicirka@seznam.cz

Related Posts

Často je vidíme v televizi nebo na nějakém setkání, kde vypráví o svých zážitcích z cest. Cesty to mohou být různé, kromě Evropy se někteří vydávají třeba i do Indie přes Blízký východ nebo do Ruska, přejdou klidně Ameriku anebo si jen tak vyrazí po České republice křížem krážem. Proč je to vlastně takové terno […]

Tato překrásná země má mnoho co nabídnout, je to mnohem víc než jenom slavný Amsterdam. Atmosféra tohoto státu je ale důležitá i pro Čechy, například v tom, že je zde pochován učitel národů Jan Ámos Komenský. Něco pro milovníky sýrů Věděli jste, že právě Nizozemí je domovem světoznámého výborného sýru Gouda? Je to […]

Tuto historickou atmosféru můžete zažít jen kousek od hranic s Českou republikou. Na německé straně Krušných hor nalezneme hned dvě železniční dráhy, kde se lze projet historickými parními vlaky. Tou první je Pressnitzalbahn neboli Přísečnická dráha. Dráha vede podél řeky Přísečnice, z vlaku tak můžeme pozorovat nádhernou přírodu Krušných hor. Trasa vlaku je: Jöhstadt […]