Život je kouzelník, který tahá z klobouku jednu událost za druhou, i když jeho klobouk zeje prázdnotou, kterou vyplňuje pouze tma. První událost, kterou nám vytáhne, je naše zrození. Přivede nás na svět, aniž by se nás zeptal. Vytáhne pro nás nějaké rodiče i širokou rodinu, životní podmínky v dětství, někomu jesle, školku, školu základní, střední, někdy i vysokou. Vytáhne nám pro zpestření života i nějakou tu zábavu, jako návštěvy restaurací, kin, diskoték, zábav, oslav a různých mladistvých kratochvil.
vytažené kapsy

Najednou se zamyslí. Přemýšlí, přemýšlí a rozhodne se. Zábavy už bylo dost. Je na čase přidat práci i nějakou tu vážnou známost. Tak nám vytáhne na lístečku životního partnera, způsob seznámení se s ním, vytahuje i city, kterými nás okouzlí a sváže s tím partnerem. Tak tahá a tahá, občas nám přidělí i nějaký ten problémek, abychom si více uvědomili, jak si partnera vážíme.

A co dál? Dál nám vytáhne lístek s nadpisem závazky, který obsahuje svatbu, starosti o bydlení, děti… Dobře, užijeme si svatbu i svatební noc a ráno vystřízlivíme. Ta kouzelná noc byla plná lásky a jako vzpomínku na ni, čekáme prvního potomka. Musíme tedy rychle vyřešit bydlení. Kouzelník pro nás vyčaruje malebný domek na ještě krásnějším pozemku na místě, kde chceme žít. Akorát nám zapomněl vykouzlit i tučné konto, kterým zaplatíme ten náš budoucí domov. Tak znovu sahá do klobouku a v jeho ruce se objeví lístek s hypotečním úvěrem. Upíšeme se tedy bance, k dlouholetému splácení hypotéky. Už tedy bydlíme a splácíme. Najednou si vzpomene a z klobouku vytáhne další těhotenství. A protože to je vtipálek, do rodiny přibudou dvojčátka. Z výplaty nám po uhrazení životních nákladů mnoho nezbývá, ale platíme a fungujeme. Tak to jde pár dalších let.
puzzle stovka

No jo, jenže kouzelníka někdo naštval, proto nám začne z klobouku tahat také životní překážky. Tu vytáhne nemoc dětí, rozbitou pračku i ledničku, zadře nám motor u auta, děti potřebují brýle nebo rovnátka, žena ztratí práci a nemůže najít jinou. Muž vše táhne sám, rodina dře bídu s nouzí, ale to kouzelníkovi nestačí. Šup a vytáhne nám černého Petra v podobě vážné dlouhodobé nemoci. A co teď? Nejen, že živitel je nemocný a jeho příjem tím značně klesne, ale vše zůstane na ženě, která nemá práci. Tak nejprve z peněz, co rodina má pořídí jídlo a na splátky hypotečního úvěru už nezbude. Rodina nechce přijít o střechu nad hlavou, ale banka se dožaduje svého příjmu. Zoufalství.

Hoďte zoufalství za hlavu, přelstěte kouzelníka a zajistěte si finance. Řešení pro Vás přinášíme v podobě nebankovní půjčky s možností odložení splátek.

4/5 - (1 vote)

regumis.cz | cicirka@seznam.cz

Related Posts

I když má mít každý člověk ze své práce náležitý prospěch, i když by měl mít za dobrou práci dobrou výplatu, nejednou tomu tak není. Nejednou se někdo takový třeba i ze všech sil snaží, jenže nakonec z toho, co si vydělá, nedokáže vyžít, případně si dokonce nevydělá vůbec nic. A typickým úkazem tohoto je […]

Management je mechanismus řízení, který provádějí řídící pracovníci (=manažeři) na různých úrovních řízení. Řízení znamená cílevědomé usměrňování prvků a činnosti v daném systému tak, aby bylo dosaženo předem stanovených úkolů. ÚROVNĚ ŘÍZENÍ a) základní – řídící pracovník na nejnižší úrovni, např. mistr na dílně, zabývají se operativním řízením […]

Je to už nějaká chvíle, co jste se osamostatnili, odešli jste od rodičů a tím pádem jste zjistili, že lednička se nenaplní sama, prádlo samo neopere a oběd se sám neuvaří? Ano – čelíte kruté realitě, je to tak. Vše si musíte chtě, nechtě obstarat sami. Jenže kde začít? Těch náhlých povinností je najednou […]