.


Dostatečná péče o váš domácí bazén není pouze dodávání dostatečného množství chemických přípravků a rozmíchávání jich ve vodě. Celková údržba bazénu stojí trochu více starostí, než si mnoho lidí myslí. Jednoduché menší bazény si vystačí s obyčejnou chemickou úpravou a čas od času vyčistit bazén od větších nečistit, jako je hmyz, listy a kousky rostlin.
průzračný bazén

Filtrační okruh

Bez ohledu na typ bazénu a jeho velikost je základní filtrační okruh nezbytnost každého bazénu. Zajišťuje čistotu a hygienickou nezávadnost vody pravidelnou filtrací drobných částeček z vody. Nejčastější volbou je filtrace písková, v níž se voda čistí průtokem ve vrstvách písku, které zachycují nečistoty a ven vytéká krásně čistá vody bez nečistot. Pro menší bazény se volí filtrace kartušová, v níž dochází k čištění vody pomocí průtoku vody speciální vložkou.

pH

Každá úprava vody v bazénu začíná měřením jeho kyselosti. Ideální hodnotou kyselosti vody v bazénu je hodnota mezi 6,8 a 7,2 pH. Pokud se kyselost vyhýbá těmto číslům, dochází k neúčinnosti dezinfekčních prostředků a filtračních zařízení a tyto věci se stávají neúčinnými.
vysavač bazénu

Chemická úprava

Mezi další velice důležitou úpravu vody patří řádná dezinfekce. Základní rozdělení dezinfekce vody je způsob čištění s chlórem a bez chlóru. Častějším způsobem je čištění vody pomocí chlórových přípravků, které jsou značně levnější, velmi účinně při čištění a velice snadno se dávkují. Přípravky neobsahující chlór jsou poté o poznání dražší a jsou určeny zejména pro jedince s citlivější pokožkou na chlór.
teploměr do bazénu

Hrubé nečistoty

Z nekryté bazénové vody je potřeba odstraňovat větší kousky nečistot. K tomuto čištění poslouží vysavače nebo větší síťky, pomocí kterých můžete z vody vytáhnout plovoucí hmyz a jiné hrubé nečistoty. Poté se nesmí zapomenout pravidelně čistit stěny bazénu, na které se časem usazuje špína a časem to může být hodně nepříjemné.

.

Péče o vás domácí bazén
4.3 (85%)4
.

regumis.cz | cicirka@seznam.cz

Related Posts

. Upravená zahrada je balzámem pro duši. Prožít celý život v betonové džungli sídliště je nesmírně frustrující a vyčerpávající a každý sebemenší kousek zeleně vnímáme jako velký dar.  Travnatá plocha a chodníčky Okrasný trávník je ozdobou každé zahrady. Jeho výsadbu však mohou komplikovat rozvržení chodníků. Kde budou, byste měli znát již předem, […]

. Pokud potřebujete, aby vám někdo pomohl se stěhováním nebo s vyklízením bytu v Praze, pak máte určitě možnost. Tuto službu totiž mohou využívat lidé, kteří bydlí v našem hlavním městě, ale také lidé, kteří bydlí v blízkém okolí. Každý prostě občas potřebuje pomoci a to speciálně s těmito prvky, do kterých se lidem samotným úplně nechce. Měli byste proto […]

. Ať už se jedná o stěhování do nového bydlení, nebo jste postavili svůj vysněný rodinný dům a zařizujete si veškeré místnosti nebo se jedná o rekonstrukci, je důležitá promyšlenost v rámci zařízení obývacího pokoje. V případě stěhování do nového se nemusíte obávat, že by bylo nezbytně nutné se zbavit svého oblíbeného kousku, co jste měli v předchozím […]