Dostatečná péče o váš domácí bazén není pouze dodávání dostatečného množství chemických přípravků a rozmíchávání jich ve vodě. Celková údržba bazénu stojí trochu více starostí, než si mnoho lidí myslí. Jednoduché menší bazény si vystačí s obyčejnou chemickou úpravou a čas od času vyčistit bazén od větších nečistit, jako je hmyz, listy a kousky rostlin.
průzračný bazén

Filtrační okruh

Bez ohledu na typ bazénu a jeho velikost je základní filtrační okruh nezbytnost každého bazénu. Zajišťuje čistotu a hygienickou nezávadnost vody pravidelnou filtrací drobných částeček z vody. Nejčastější volbou je filtrace písková, v níž se voda čistí průtokem ve vrstvách písku, které zachycují nečistoty a ven vytéká krásně čistá vody bez nečistot. Pro menší bazény se volí filtrace kartušová, v níž dochází k čištění vody pomocí průtoku vody speciální vložkou.

pH

Každá úprava vody v bazénu začíná měřením jeho kyselosti. Ideální hodnotou kyselosti vody v bazénu je hodnota mezi 6,8 a 7,2 pH. Pokud se kyselost vyhýbá těmto číslům, dochází k neúčinnosti dezinfekčních prostředků a filtračních zařízení a tyto věci se stávají neúčinnými.
vysavač bazénu

Chemická úprava

Mezi další velice důležitou úpravu vody patří řádná dezinfekce. Základní rozdělení dezinfekce vody je způsob čištění s chlórem a bez chlóru. Častějším způsobem je čištění vody pomocí chlórových přípravků, které jsou značně levnější, velmi účinně při čištění a velice snadno se dávkují. Přípravky neobsahující chlór jsou poté o poznání dražší a jsou určeny zejména pro jedince s citlivější pokožkou na chlór.
teploměr do bazénu

Hrubé nečistoty

Z nekryté bazénové vody je potřeba odstraňovat větší kousky nečistot. K tomuto čištění poslouží vysavače nebo větší síťky, pomocí kterých můžete z vody vytáhnout plovoucí hmyz a jiné hrubé nečistoty. Poté se nesmí zapomenout pravidelně čistit stěny bazénu, na které se časem usazuje špína a časem to může být hodně nepříjemné.

regumis.cz | cicirka@seznam.cz

Related Posts

Ať už se jedná o stěhování do nového bydlení, nebo jste postavili svůj vysněný rodinný dům a zařizujete si veškeré místnosti nebo se jedná o rekonstrukci, je důležitá promyšlenost v rámci zařízení obývacího pokoje. V případě stěhování do nového se nemusíte obávat, že by bylo nezbytně nutné se zbavit svého oblíbeného kousku, co jste měli […]

Pokud chcete mít i vy bezpečný domov, určitě se zaměřte na pár věcí, které jsme pro vás vyhodnotili jako zásadní v bezpečnosti vaší domácnosti, ať už jde o ochranu majetku v noci či ve dne. Čím víc opatření a překážek pro lupiče, tím větší bezpečnost pro vás a menší pravděpodobnost, že to lupič bude zkoušet. […]

Výměna vzduchu zajišťuje lepší vnitřní klima a může zabránit tvorbě plísní na zdi způsobených přílišnou vlhkostí. Pro větrání platí obecné pravidlo: čím větší je teplotní rozdíl mezi vnitřkem a vnějškem, tím kratší by mělo být. ● Když je venku v letním období horko, okno musí zůstat déle otevřeno než v chladných […]