Pokud chcete mít i vy bezpečný domov, určitě se zaměřte na pár věcí, které jsme pro vás vyhodnotili jako zásadní v bezpečnosti vaší domácnosti, ať už jde o ochranu majetku v noci či ve dne. Čím víc opatření a překážek pro lupiče, tím větší bezpečnost pro vás a menší pravděpodobnost, že to lupič bude zkoušet.

zloděj

Zamykejte!

Určitě to znáte nejen z filmů, že lupiči mají nezamčený zámek během vteřiny otevřený. I ten zamčený, ale už jim to dá větší práci. Tedy pokud jste doma nebo odcházíte, zamykejte svoje bydlení. Je známo, že někteří lupiči chodí v noci po panelácích a do každého bytu opatrně vlezou a potichu si z chodby odnáší kabelky, boty a další věci, které jsou po ruce, aniž by se majitelé či obyvatelé bytu vzbudili. ZAMYKEJTE SE OPRAVDU VŽDY! Jestli si myslíte, že zabráníte zloději jít dovnitř tím, že si necháte klíč v zámku, tak se také pletete.

Takový zloděj vůbec nepoužívá nástroj, který by dveře otevíral podobně jako paklíč. Ten má zcela jiné nástroje. Rozumné je také mít přídavné zámky. Nemusíte mít od každého zámku jeden klíč, protože momentálně již existuje také možnost mít jeden klíč na oba zámky. Tímto přídavným zámkem lupiče opravdu můžete zase o něco víc odradit. Pokud už máte toto promyšleno, nechte si ke klíčům udělat i bezpečnostní kartu. To znamená, že nikdo si neudělá bez této karty, tedy bez vašeho vědomí, kopii klíče. Nikdy nevíte, kdo si na chvíli váš klíč z kanceláře půjčí, aby si udělal kopii. Tak to prostě v dnešním světě chodí. Buďte proto opatrní!

zámek

Prodejci za dveřmi

Není žádnou výjimkou, že byty tak zvaně vybírají osoby, které si nejprve prohlédnou interiéry a vyhodnotí, zda jim lup za to velké riziko stojí. Poměrně časté jsou také případy, že si usnadní práci tak hodně, že mají i přímo klíče. Dám příklad. Přijde k vám seriózní pán, který prodává bezpečnostní dveře. Kromě toho, že určitě není nabídka výhodná, vám ještě vymění zámky a dá nové klíče. Předtím však nechal udělat od klíčů kopie a v momentě, kdy jste pryč vám vybere byt, aniž by poškodil zámek či dveře nebo nechal stopy. U starých lidí má ještě o něco jednodušší situaci, protože ti mu i dopředu prozradí, kde mají peníze a šperky schované. Obdobně fungují i falešné osoby odečtů energií jako je voda či elektrika. Tyto informace ohledně odečtů, výměny strojů a dalších záležitostí však víte vždy dopředu od společenství vlastníků, města či družstva.
 
Závěrem budu znovu apelovat na to, abyste stále zamykali, pořizovali přídavné zámky, karty ke klíčům, ale hlavně, abyste jednali opravdu zodpovědně obzvlášť s nehlášenými návštěvami!

Bezpečný domov
4.1 (82.86%)7

regumis.cz | cicirka@seznam.cz

Related Posts

Upravená zahrada je balzámem pro duši. Prožít celý život v betonové džungli sídliště je nesmírně frustrující a vyčerpávající a každý sebemenší kousek zeleně vnímáme jako velký dar.  Travnatá plocha a chodníčky Okrasný trávník je ozdobou každé zahrady. Jeho výsadbu však mohou komplikovat rozvržení chodníků. Kde budou, byste měli znát již předem, ale […]

Pokud potřebujete, aby vám někdo pomohl se stěhováním nebo s vyklízením bytu v Praze, pak máte určitě možnost. Tuto službu totiž mohou využívat lidé, kteří bydlí v našem hlavním městě, ale také lidé, kteří bydlí v blízkém okolí. Každý prostě občas potřebuje pomoci a to speciálně s těmito prvky, do kterých se lidem samotným úplně nechce. Měli byste proto využít […]

Ať už se jedná o stěhování do nového bydlení, nebo jste postavili svůj vysněný rodinný dům a zařizujete si veškeré místnosti nebo se jedná o rekonstrukci, je důležitá promyšlenost v rámci zařízení obývacího pokoje. V případě stěhování do nového se nemusíte obávat, že by bylo nezbytně nutné se zbavit svého oblíbeného kousku, co jste měli v předchozím bydlení. […]