Ať už se jedná o stěhování do nového bydlení, nebo jste postavili svůj vysněný rodinný dům a zařizujete si veškeré místnosti nebo se jedná o rekonstrukci, je důležitá promyšlenost v rámci zařízení obývacího pokoje. V případě stěhování do nového se nemusíte obávat, že by bylo nezbytně nutné se zbavit svého oblíbeného kousku, co jste měli v předchozím bydlení. Vše lze adekvátně využít.

Pro zařízení obývacího pokoje je zásadní promyslet rozmístění topení, zásuvek, vypínačů, nábytku apod. Nezbytným elementem každého obývacího pokoje je kvalitní sedací souprava
skandinávský obývací pokoj
Tipy a rady v rámci zařizování obývacího pokoje

  1. Protažení podlahy do další místnosti – ať už se jedná o dřevěnou podlahu nebo imitaci v rámci dřevěného materiálu, je ideální propojení i do ostatních místností, neboť vytváří celek a působí i lépe po estetické stránce. Stejně je možno zvolit i v případě materiálu laminát. V rámci sjednocení podlahy ve všech místnostech dojde i zároveň k optickému zvětšení prostoru.

  1. Místa pro sezení – většina při zařizování myslí na to, že když se sejde více lidí, tj. příbuzní, návštěva, apod., je třeba na to již předem pamatovat s dostatečným místem pro sezení. Výsledkem je zakoupení nevyhovující sedací soupravy nebo naopak spoustu nábytku pro sezení. Adekvátnější volbou jsou v tomto případě menší křesla či sedací vaky, které svou funkci budou plnit v jiných částech domu, ale v případě návštěvy je můžete použít a donést do obývacího pokoje.

  1. Volba konferenčního stolku – záleží při volbě na daném prostoru obývacího pokoje. Je třeba však při výběru i zohlednit velikost konferenčního stolu, aby se vám tam vešel nejen třeba ovládač od televize, hrnek s čajem, ale i v případě návštěvy jste na něm mohli servírovat pohoštění. Někdy může být i ideálním řešením pořízení dvou menších stolů a jeden opět používat v jiné části obytného prostoru, jako je například jídelna.

běžný obývací pokoj

  1. Sjednocení nábytku – to se týká skříní i sedací soupravy, co má stálé místo v dané místnosti. Je třeba volit jednotný styl i vše sladit po designové stránce. Jestliže hodláte si pořídit třeba do rohu obývacího pokoje psací stůl, je zapotřebí na tento fakt myslet už při výběru sedací soupravy. Aby vše ladilo.

  1. Potřebné světlo – mnohdy se stává chybou nedostatečné osvětlení. Převážně je v obývacím pokoji pamatováno jen na jedno centrální osvětlení uprostřed stropu, což však ale nestačí. Myslete i na další druhotné světelné zdroje, jako je stolní lampa či stojací lampička na stůl, apod.

  1. Pozor na úložné prostory– mnohdy svádějí k tomu, že do nich jsou ukládány věci, které do obývacího pokoje nepatří, jako je ložní prádlo, kuchyňské věci v podobě utěrek apod. Vše pak může vyústit, že obývací pokoj bude více připomínat šatnu a působit chaoticky. Skříňky v obývacím pokoji by měly sloužit k ukládání časopisů, DVD, přehrávače apod.

regumis.cz | cicirka@seznam.cz

Related Posts

Pokud chcete mít i vy bezpečný domov, určitě se zaměřte na pár věcí, které jsme pro vás vyhodnotili jako zásadní v bezpečnosti vaší domácnosti, ať už jde o ochranu majetku v noci či ve dne. Čím víc opatření a překážek pro lupiče, tím větší bezpečnost pro vás a menší pravděpodobnost, že to lupič bude zkoušet. […]

Výměna vzduchu zajišťuje lepší vnitřní klima a může zabránit tvorbě plísní na zdi způsobených přílišnou vlhkostí. Pro větrání platí obecné pravidlo: čím větší je teplotní rozdíl mezi vnitřkem a vnějškem, tím kratší by mělo být. ● Když je venku v letním období horko, okno musí zůstat déle otevřeno než v chladných […]

Dostatečná péče o váš domácí bazén není pouze dodávání dostatečného množství chemických přípravků a rozmíchávání jich ve vodě. Celková údržba bazénu stojí trochu více starostí, než si mnoho lidí myslí. Jednoduché menší bazény si vystačí s obyčejnou chemickou úpravou a čas od času vyčistit bazén od větších nečistit, jako je hmyz, listy a kousky […]