Malé auto má samo o sobě hodně výhod. Samozřejmě, že pokud máme vícečlennou rodinu, tak to zrovna moc o praktičnosti řeč nebude. Zde jsou nastaveny úplně jiné priority. Není zrovna řeč o rodinném autě, s kterým jezdíme na dovolené, ale o daleko menším, které je ideální na provoz ve městě. Výrobci aut je člení do segmentu, který je označuje jako mini. Ty se často nazývají jako „City Cars“ a patří k nejprodávanějším autům především pro městský provoz. Zde jsou velmi praktické a ideální díky svým rozměrům. Takže je s nimi daleko snadnější manévrování jak na silnicích, tak na parkovištích. A když se podíváme na druhou stranu, tak dokážou převést i pasažéry nebo velký nákup.
elektrická auta

Mini vozy jsou menší, než malé automobily

To je prakticky vyšší příčka označení segmentu v oblasti velikosti automobilů. Zde by se dalo říci, že se jedná spíše o druhý automobil do rodiny. Malá spotřeba pohonných hmot, vhodné na popojíždění po městě a svojí velikostí mu také nedělá problémy žádné manévrování v rušných silnicích. Ačkoliv tento druh vozidel neměl v předešlých letech skoro žádné vybavení, pouze základní, tak nyní se může pyšnit špičkovou kvalitou a těmi nejmodernějšími prvky. Ty samozřejmě ovládají a zvyšují větší bezpečnost a to nejen v konstrukci vozu, ale právě i ve výbavě. Malé automobily mají ve své výbavě airbagy, ABS, ESP nebo jiné senzory, které usnadňují údržbu vozu.
žena u auta
Jaké vozy se zde dají nalézt na silnici?
Škoda Citigo je podle automobilových statistik nejprodávanějším mini vozem na trhu. Vůz je vybaven špičkovými systémy a prakticky jeho délka je necelých 3,6 metru.
Suzuki Ignis je vhodný nejen pro jízdu po městě, ale také ven do přírody. Je to zajímavý model, a to už jen proto, že se dá zakoupit i s pohonem na všechny kola, což se uvítá v terénu.
Fiat uměl vždycky vytvořit malé a působivé vozy, mezi legendu patří Panda a získal v roce 2004 prestižní titul Auto roku. Není ovšem jediným úspěšně vytvořeným modelem.
Škoda Fabia je ideální autíčko domácí výroby a dnes již můžeme potkávat její třetí modernizovanou generaci.
Existuje ještě mnoho dalších automobilů a to je dobře, jelikož je alespoň z čeho vybírat a lze tak uspokojit i náročné uživatele.

regumis.cz | cicirka@seznam.cz

Related Posts

Nejočekávanější SUV, Volkswagen, patří mezi auta klasické německé kvality, plné skvělých nových doplňků. Pojďme se na něj podívat zblízka: Co se týče vzhledu, dá se popsat jedním slovem – svěží. Přední část s plochým buldočím čumákem, přesto ostrými světlomety, dodává autu vzezření řezníka. Dobře navržené linie bočních stran, které hladce přecházejí do dalších částí, působí […]

Dnes je velice snadné koupit auto, aniž byste měli šanci na testovací jízdu. Na online aukcích jako je eBay, si často vsadíte na špatného koně jen na základě kvalitního popisu a spoustě fotek, mnoho výrobců aut také nabízí schémata, díky kterým je koupě auta tak snadná jako objednat si knihu. Ačkoliv je dnes považováno za […]

Ano, je to SUV a to je asi to, co ho nejvíce vystihuje, podle této charakteristiky je totiž přesně dělané. Na první pohled Vypadá přesně, jak má vypadat SUV – velké a namakané, s velkými průduchy vepředu a s typickými mřížkami. Pokud chcete nazvat jeho výraz, řekli byste, že je poměrně agresivní a na jízdu […]