Linkbuilding je jednou z nejúčinnějších metod optimalizace pro vyhledávače. Konkrétněji se řadí mezi off page faktory. Zjednodušeně řečeno, jedná se o budování sítě odkazů a klíčových slov, pomocí nichž lze zviditelnit jakoukoliv webovou stránku.

Díky zpětným odkazům roboti vyhledávačů dokážou zjistit, o jakou stránku se jedná a tematický ji zařadí. Taktéž platí, že čím víc odkazů na danou stránku vede, tím více si vyhledávače myslí, že je stránka kvalitní a informačně hodnota.

linkbuilding

Přitom získat zpětné odkazy není jednoduché. V zásadě máte dvě možnosti. První možnost je organická tvorba zpětných odkazů. Zde jsou odkazy vytvářeny samotnými návštěvníky stránek, kteří obsah dobrovolně a rádi šíří. Tato metoda je nejlepší, nejefektivnější a zdarma. Nicméně dosáhnout organického šíření zpětných odkazů je velmi složité a ne vždy se to dobře vede. Základem je zkrátka velmi kvalitní obsah a vysoká návštěvnost webu.

Pokud zpětným odkazům chcete pomoci, máte na výběr hned z několika možností. První z nich je výměna zpětných odkazů. Jedná se o dohodu mezi dvěma provozovateli webu. Obvykle si vymění články s klíčovými slovy a odkazy.

linkbuilding

Další variantou je nákup zpětných odkazů. Velkou výhodou je, že pokud tímto úkolem pověříte specializovanou firmu, máte vše bez starostí. Firma za drobný úplatek článek napíše a následně publikuje i na svém webu. Taktéž se jedná o velmi efektivní metodu. Nicméně zde je zapotřebí nakupovat odkazy s rozumem. Pokud byste například tvorbu zpětných odkazů přehnali, mohlo by se stát, že vám vyhledávací roboti udělí spam skóre. Díky tomuto skóre vás mohou začít dokonce vyhledávače přehlížet. Pokud tedy s tvorbou odkazů nemáte zkušenosti, raději tuhle problematiku nechejte na odbornících, kteří dobře vědí, co dělají. Ideální variantou jsou například marketingové agentury.

regumis.cz | cicirka@seznam.cz

Related Posts

Donutit uklízet některé lidi je v podstatě nemožné. Nehne s nimi ani hromada nepořádku, a to je co říct. Lidé kteří nechtějí uklízet tak svoje povinnosti přenáší na ostatní. V panelových domech bývá několik bytů, a vždycky bývalo zvykem, že každý týden měl úklid někdo jiný. Vymetaly se podlahy, vytíralo se, utíral se prach ze […]

Hodně lidí si plánuje zařídit firmu, protože v dnešní době chce opravdu každý podnikat, zní to pro mnohé lidi jako dobrý nápad, a právě proto je to příležitost pro mnoho lidí s tím začít. Ovšem ne vždy se to může tvářit jako dobrý nápad, obzvlášť pokud absolutně nevíte, co s tím a jak vůbec nějakou […]

Při přečtení nadpisu, někomu může vyvstat na mysli otázka, cože je myšlenou oním slovem, responzivní. Ne, rozhodně se nejedná o něco, o čem byste ještě neslyšeli, myslím že většina z vás patrně ví, o čem je řeč. Responzivní web je stručně a jasně řečeno, takový web, který se přizpůsobí prohlížení v tabletu i mobilním telefonu. […]