.

V současné době je běžné, že lidem nezbývá moc peněz navíc. Zaplatí nezbytnosti k žití, které jsou v současnosti drahé a zbytek se snaží ušetřit.

Ale jak je to když se mladý pár rozhodne pro založení rodiny? Nebo když žena otěhotní i přes to, že to neměla v plánu a rozhodne se, že si dítě ponechá? Mateřství/ otcovství https://www.iiq.cz/dite-ve-svete-financi/ je tím nejkrásnějším a nejcennějším, co nás může v našich životech potkat.
ruka dítěte a dospělého.jpg

Jak už jsem výše zmiňovala, založení rodiny je jedna z finančně nejnáročnějších záležitostí, asi hlavně protože ženy na mateřské dovolené pobírají nízké sociální dávky.

Podle mě je velice nezodpovědné mít dítě ve chvíli, kdy pár nemá finanční jistotu. Je pravdou, že nikdo nemá finanční jistotu. Nikdo neví, jestli zrovna zítřek nebude dnem, kdy přijde o své zaměstnání- tedy zdroj finančních prostředků. Ale stejně by ěl mít člověk našetřené finance. Dítě je velice náročné. Vezměte si, že jídlo stojí peníze, dítě se potřebuje oblékat a neustále roste, což znamená, že se mu musí kupovat stále nové oblečení, hračky jsou drahé. Po nástupu do školy se platí školní pomůcky (učebnice, sešity, psací potřeby). Při nástupu na střední školu je vhodné, aby dítě vlastnilo notebook, protože musí vypracovávat různé referáty, prezentace a podobně. Po střední škole následuje vysoká škola. Když se rozhodnete pro soukromou vysokou školu, také to nebude nejlevnější záležitostí.
kudrnatý kluk.jpg

Kvůli výše zmíněnému je vhodné sestavit si rozpočet, protože se vyplatí počítat s reálnými výdaji. Také je vhodné šetřit peníze například na studia. V téhle době je škola nezbytnou součástí našich životů.

 

Závěrem napíši jen to, že rozhodnutí pro mateřství/ otcovství je tím nejtěžším rozhodnutím, které by si měl každý promyslet- jak se říká, dvakrát měř, jednou řež. Není to jako například koupě štěněte, je to totiž závazek do konce života.

.

Dítě ve světě financí
2.7 (53.33%)3
.

regumis.cz | cicirka@seznam.cz

Related Posts

. Upravená zahrada je balzámem pro duši. Prožít celý život v betonové džungli sídliště je nesmírně frustrující a vyčerpávající a každý sebemenší kousek zeleně vnímáme jako velký dar.  Travnatá plocha a chodníčky Okrasný trávník je ozdobou každé zahrady. Jeho výsadbu však mohou komplikovat rozvržení chodníků. Kde budou, byste měli znát již předem, […]

. Pokud potřebujete, aby vám někdo pomohl se stěhováním nebo s vyklízením bytu v Praze, pak máte určitě možnost. Tuto službu totiž mohou využívat lidé, kteří bydlí v našem hlavním městě, ale také lidé, kteří bydlí v blízkém okolí. Každý prostě občas potřebuje pomoci a to speciálně s těmito prvky, do kterých se lidem samotným úplně nechce. Měli byste proto […]

. Ať už se jedná o stěhování do nového bydlení, nebo jste postavili svůj vysněný rodinný dům a zařizujete si veškeré místnosti nebo se jedná o rekonstrukci, je důležitá promyšlenost v rámci zařízení obývacího pokoje. V případě stěhování do nového se nemusíte obávat, že by bylo nezbytně nutné se zbavit svého oblíbeného kousku, co jste měli v předchozím […]