V současné době je běžné, že lidem nezbývá moc peněz navíc. Zaplatí nezbytnosti k žití, které jsou v současnosti drahé a zbytek se snaží ušetřit.

Ale jak je to když se mladý pár rozhodne pro založení rodiny? Nebo když žena otěhotní i přes to, že to neměla v plánu a rozhodne se, že si dítě ponechá? Mateřství/ otcovství je tím nejkrásnějším a nejcennějším, co nás může v našich životech potkat.
ruka dítěte a dospělého.jpg

Jak už jsem výše zmiňovala, založení rodiny je jedna z finančně nejnáročnějších záležitostí, asi hlavně protože ženy na mateřské dovolené pobírají nízké sociální dávky.

Podle mě je velice nezodpovědné mít dítě ve chvíli, kdy pár nemá finanční jistotu. Je pravdou, že nikdo nemá finanční jistotu. Nikdo neví, jestli zrovna zítřek nebude dnem, kdy přijde o své zaměstnání- tedy zdroj finančních prostředků. Ale stejně by ěl mít člověk našetřené finance. Dítě je velice náročné. Vezměte si, že jídlo stojí peníze, dítě se potřebuje oblékat a neustále roste, což znamená, že se mu musí kupovat stále nové oblečení, hračky jsou drahé. Po nástupu do školy se platí školní pomůcky (učebnice, sešity, psací potřeby). Při nástupu na střední školu je vhodné, aby dítě vlastnilo notebook, protože musí vypracovávat různé referáty, prezentace a podobně. Po střední škole následuje vysoká škola. Když se rozhodnete pro soukromou vysokou školu, také to nebude nejlevnější záležitostí.
kudrnatý kluk.jpg

Kvůli výše zmíněnému je vhodné sestavit si rozpočet, protože se vyplatí počítat s reálnými výdaji. Také je vhodné šetřit peníze například na studia. V téhle době je škola nezbytnou součástí našich životů.

Závěrem napíši jen to, že rozhodnutí pro mateřství/ otcovství je tím nejtěžším rozhodnutím, které by si měl každý promyslet- jak se říká, dvakrát měř, jednou řež. Není to jako například koupě štěněte, je to totiž závazek do konce života.

regumis.cz | cicirka@seznam.cz

Related Posts

Ať už se jedná o stěhování do nového bydlení, nebo jste postavili svůj vysněný rodinný dům a zařizujete si veškeré místnosti nebo se jedná o rekonstrukci, je důležitá promyšlenost v rámci zařízení obývacího pokoje. V případě stěhování do nového se nemusíte obávat, že by bylo nezbytně nutné se zbavit svého oblíbeného kousku, co jste měli […]

Pokud chcete mít i vy bezpečný domov, určitě se zaměřte na pár věcí, které jsme pro vás vyhodnotili jako zásadní v bezpečnosti vaší domácnosti, ať už jde o ochranu majetku v noci či ve dne. Čím víc opatření a překážek pro lupiče, tím větší bezpečnost pro vás a menší pravděpodobnost, že to lupič bude zkoušet. […]

Výměna vzduchu zajišťuje lepší vnitřní klima a může zabránit tvorbě plísní na zdi způsobených přílišnou vlhkostí. Pro větrání platí obecné pravidlo: čím větší je teplotní rozdíl mezi vnitřkem a vnějškem, tím kratší by mělo být. ● Když je venku v letním období horko, okno musí zůstat déle otevřeno než v chladných […]