Člověk by si mohl na základě svých zkušeností říci, že se u nás v zimě koupou jenom šílenci více než eufemisticky zvaní otužilci. Pokud jde samozřejmě o koupání venku, pod širým nebo téměř širým nebem, protože jinak nejsme zase takovým národem špindírů, abychom se od podzimu do jara nekoupali vůbec, a to ani ve vaně.
holka v bazéně

Zkrátka u nás máme zažité, že když je venku zima jako trám, je nám zima a nekoupeme se tudíž ani tehdy, když nám někdo někde na rybníce proseká díru do ledu. A v praxi nerealizujeme ani onen vcelku notoricky známý vtip, že „byla taková zima, že se dokonce i nudisti koupali v plavkách“.

Jenže navzdory tomuto panujícímu názoru se u nás dá koupat venku skutečně i v zimě. A může si tak počínat naprosto každý, nejenom někdo v kožichu, pod kým se při bruslení nešťastnou náhodou probořil led.

Existuje totiž možnost koupat se ve svém venkovním bazénu dokonce i tehdy, kdy by mělo být daleko typičtější právě bruslení, koulování se, lyžování nebo sáňkování. Koupání ve venkovním bazénu je totiž skutečně možné i celoročně.
plavání s čepicí

Chcete-li, klidně i vy sami. Moderní bazény nám totiž skýtají stále více a více nových vymožeností a zejména exempláře vyšší kategorie mívají ve své výbavě třeba i termokryt. Což – jak už i sám jeho název napovídá – znamená, že se dají přiklopit jakousi obří „pokličkou“, zpod níž neuniká tolik vzácného tepla. A když se takto perfektně sníží energetické ztráty, zajistí takové zakrytí nejen to, že nám nic nenapadá do vody a neznečistí ji to, ale i to, že zasvítí-li klidně i jenom ono slabé zimní slunce, voda se nám přes den tímto ohřeje a v noci následně nestačí vystydnout. A pokud nám to snad k plné spokojenosti stále ještě nestačí, vždy je možné použít k takovému ohřevu vody navíc i solární panely s elektrickým čerpadlem, což už je ale přece jenom poněkud drahý špás, nebo použít ještě daleko účinnější tepelné čerpadlo.
relax u bazénu

A pokud těchto vymožeností moderní doby náležitě využijeme, a ještě lépe když si takový venkovní bazén i zastřešíme, můžeme se tam klidně koupat i celoročně, nejenom v době těch největších veder. Pouze bychom v takovém případě možná neměli zapomínat ani na volbu uzamykatelného zastřešení bazénu.

To aby se nám do něj nemohli nahrnout závistiví a koupání chtiví sousedé.

5/5 - (1 vote)

regumis.cz | cicirka@seznam.cz

Related Posts

Pokud se řadíte do druhé skupiny, jak byste ohodnotili své znalosti z této oblasti? Myslíte si, že o tomto nápoji víte skutečně vše? A pokud nevíte, chtěli byste se dozvědět nové informace o víně? Pokud jste doposud rozlišovali maximálně to, zdali si dáte víno bílé nebo červené, nabízíme vám ideální možnost, jak si rozšířit obzory. […]

DiRT 4 Tato skvělá a velmi úspěšná závodní hra vyšla nejen na konzole PS4 a Xbox One, ale také na stolní počítač. Tato osvědčená hra oponuje s novinkami jako je například Gran Turismo. Tato hra zpřístupňuje offroad mapu, takže nejezdíte na silnicích, ale v prosté krajině, což není zas tak obvyklé. Tato hra obsahuje svůj […]

Stále vyhledávanějším druhem zábavy se stávají Únikové hry. Tento typ her vnikl jako počítačová hra, kdy je hráč uzavřen v místnosti a musí se dostat ven. Novodobé únikové hry, kdy je skupina lidí uvězněna v místnosti a musí vyřešit hádanky a rébusy, aby se dostali ven, vznikly v Asii. Skupina osob se nechá zavřít do […]