Nadpis by mohl kdekomu evokovat nějaký druh zábavy, kterým se lidé bavili v době kamenné. To Vás musím zklamat, jde o zábavu čistě současnou, s počátky v průběhu vývoje lidstva.
Jakou zábavu můžete zažít s obyčejným kamenem, když je to ten správně placatý na házení žabek po hladině rybníka? To je potom napínavé, komu doskáče kámen dál, komu udělá více žabek. Takovéto zábavy leckdy vydrží i dospělým a nejen dětem na velice dlouhou dobu.
K čemu dalšímu se dá takový kámen použít, aby se s ním užilo zábavy? Můžeme si například najít nějaký kámen s ploškou, kterou obarvíme a pokreslíme různými obrázky i ornamenty doma za deštivého počasí i venku, když potřebujeme zabavit děti, zejména větší skupinku různě starých dětí.
malé oblázky
Další druh zábavy, který ale opravdu nedoporučuji, protože překračuje hranice zákona, je házení kamenů v mostu na auta. Ovšem takto se může bavit jenom hlupák, který si neuvědomuje, že jeho zábava, může stát někoho jiného život.
Z kamenů můžeme stavět různé stavbičky v přírodě, i na našich skalkách u našich domovů, můžeme s nimi vysypávat cesty, tvořit ornamentové chodníčky z různých barev kamenů, ale také můžeme v přírodě pozorovat jejich krásu.
řeka v lese
Je skupina lidí, pro které se kameny, minerály staly dokonce celoživotním koníčkem či zaměstnáním, to jsou takzvaní hledači vzácných kamenů ve volné přírodě, bohužel často, ale narušují práva majitelů pozemků a jejich pozemky znehodnocují rozkopáváním. Ale opravdoví milovníci této přírodní krásy jsou ohleduplní na přírodu, setkávají se na různých burzách a podobně. Každý jejich nový úlovek jim přináší velkou radost a doslova hodiny se dokážou kochat krásou kamenů, jejich jedinečností a dokonalostí i nedokonalostmi. Pro ně jsou kameny zábavou jaksi často celoživotní.
A kdy naposledy jste si užili zábavu s kameny v přírodě nebo doma s barvami Vy?

regumis.cz | cicirka@seznam.cz

Related Posts

DiRT 4 Tato skvělá a velmi úspěšná závodní hra vyšla nejen na konzole PS4 a Xbox One, ale také na stolní počítač. Tato osvědčená hra oponuje s novinkami jako je například Gran Turismo. Tato hra zpřístupňuje offroad mapu, takže nejezdíte na silnicích, ale v prosté krajině, což není zas tak obvyklé. Tato hra obsahuje svůj […]

Stále vyhledávanějším druhem zábavy se stávají Únikové hry. Tento typ her vnikl jako počítačová hra, kdy je hráč uzavřen v místnosti a musí se dostat ven. Novodobé únikové hry, kdy je skupina lidí uvězněna v místnosti a musí vyřešit hádanky a rébusy, aby se dostali ven, vznikly v Asii. Skupina osob se nechá zavřít do […]

Máte dost stereotypu a potřebujete si pořádně odpočinout? Po několika náročných dnech prostě potřebujete vypnout a znovu se nastartovat. Není divu, dlouhodobý zápřah nevydrží nikdo. Odreagování je pro naše tělo i mysl stejně důležité, jako jíst, pít, dýchat i spát. K odreagování vám ale nestačí nudný odpočinek s knihou, vy potřebujete akci a adrenalin. V […]