Únik vody v domácnosti může probíhat vícero způsoby. My bychom si tu mohli nastínit některé z nich, zejména ty nejvíce obvyklé, a zároveň si vysvětlit, jaká nejlepší řešení tohoto problému se v takovém okamžiku naskytnou.

Ventil od pračky – poměrně obvyklá závada, která se stává docela často tam, kde je vadné těsnění u ventilu pro připojení pračky nebo praskne přívodní tlaková hadice. Pro tyto případy se vyplatí mít doma nainstalovaný detektor úniku vody, který vás včas upozorní, že je voda na podlaze, abyste nevytopili sousedy pod vámi.

instalatér zasahuje

Prasklá hadička od ventilu k WC nebo u dřezové baterie – k podobným situacím dojde v kuchyni nebo na toaletě či v koupelně, pokud tam jsou vodovodní baterie připojené externí plastovou či gumovou trubičkou. Ta může prasknout a vytopit váš byt i sousedy raz dva. Kvůli takové závadě lze volat i instalatéry mimo běžnou pracovní dobu v rámci havarijního servisu, jestliže potřebujete nutně vodu například v kuchyni pro přípravu pokrmů či mytí nádobí, anebo je nutné splachovat toaletu.

kleště sikovky

Únik vody do zdiva ve sklepě – tyto závady se ne vždy odhalí včas, protože někdy uniká voda ve sklepě do zdiva tak rafinovaně, že se zdá, že je zdivo pouze přirozeně vlhké od domovních základů. Tento problém mnohdy odhalí až vyúčtování nákladů za spotřebovanou vodu, proto se vyplácí průběžně alespoň jednou měsíčně kontrolovat vodoměr a všímat si případných náhlých odběrů vody.

Prasklá armatura ve zdi v bytě – toto je velmi nepříjemné, protože se voda může dostat do elektroinstalace a někoho usmrtit nebo tu dojde k požáru kvůli zkratu elektrického vedení. Na takovou závadu volejte instalatéra ihned. Naštěstí se tyto problémy řeší velmi rychle pomocí moderních vyhledávacích metod formovacím plynem nebo akustickou tyčí Hykron. Není nutné kvůli vyhledávání úniku vody oklepávat omítku nebo bourat polovinu zdi.

regumis.cz | cicirka@seznam.cz

Related Posts

Donutit uklízet některé lidi je v podstatě nemožné. Nehne s nimi ani hromada nepořádku, a to je co říct. Lidé kteří nechtějí uklízet tak svoje povinnosti přenáší na ostatní. V panelových domech bývá několik bytů, a vždycky bývalo zvykem, že každý týden měl úklid někdo jiný. Vymetaly se podlahy, vytíralo se, utíral se prach ze […]

Hodně lidí si plánuje zařídit firmu, protože v dnešní době chce opravdu každý podnikat, zní to pro mnohé lidi jako dobrý nápad, a právě proto je to příležitost pro mnoho lidí s tím začít. Ovšem ne vždy se to může tvářit jako dobrý nápad, obzvlášť pokud absolutně nevíte, co s tím a jak vůbec nějakou […]

Při přečtení nadpisu, někomu může vyvstat na mysli otázka, cože je myšlenou oním slovem, responzivní. Ne, rozhodně se nejedná o něco, o čem byste ještě neslyšeli, myslím že většina z vás patrně ví, o čem je řeč. Responzivní web je stručně a jasně řečeno, takový web, který se přizpůsobí prohlížení v tabletu i mobilním telefonu. […]